Czym jest e-learning?

E-learning jako forma współczesnej nauki

E-learning jest nauczaniem z wykorzystaniem dostępu do internetu. Umożliwia zdobywanie wiedzy i umiejętności przez kursy internetowe, szkolenia czy nawet bloki studiów na wyższych uczelniach. Wystarczy do tego internet, komputer, tablet lub smartfon 🙂

Miliony osób uczą się z domu

W 2018 roku na platformie edukacyjnej Udemy było zarejestrowanych 45 milionów osób, korzystających z kursów online dotyczących wielu dziedzin. Od niecałego roku platforma Udemy stała się dostępna w języku polskim.

Polski e-learning

Obecnie w Polsce jest mało dostępnych platform edukacyjnych, zwłaszcza prowadzonych przez uczelnie wyższe czy organizacje poza rządowe na rzecz nauki. Głównie spotykamy się z platformami oferującymi płatne kursy z wielu dziedzin np. księgowości, informatyki, zdrowia – dietetyka. Kursy są skierowane głównie dla osób, które chcą być na bieżąco w swoich zawodach np. rozszerzające kursy z dietetyki czy kursy specjalizacyjne dla lekarzy.

E-learnig dla wszystkich

Nauka przez internet staje się coraz popularniejsza w Polsce jako pogłębianie swoich zainteresowań, zdobywanie rzetelnej wiedzy od specjalistów np. kursy prowadzone z programów informatycznych, kursy o zdrowym odżywianiu organizowane przez poradnie dietetyczne.

Korzyści z e-learningu

Jest wiele korzyści z możliwości nauki przez internet, między innymi:

  • zaoszczędzenie czasu, zwłaszcza dla osób, które mają dużo obowiązków w ciągu dnia,
  • wygodę, można uczyć się w domu popijając ciepłą herbatę,
  • ułatwia komunikację między uczestnikami kursu, dzięki czatom i grupom na facebooku,
  • umożliwia naukę we własnym czasie, można skończyć kurs w dzień lub nawet kilka tygodni,
  • większe urozmaicenie nauki dzięki wykorzystaniu nagrań wideo z prezentacjami, quizów, gier edukacyjnych,
  • daję większą swobodę w wybieraniu preferowanej wiedzy – uczysz się tylko tego co cię interesuję i jest tobie potrzebne do dalszego rozwoju,
  • można wielokrotnie powracać do materiału kursu w zależności od potrzeb.